جلسه‌ی خوانش جستارهای نمونه‌ پروژه مریم میرزاخانی

اطلاعات بیشتر

نیک روزگاری‌ست روایت عصر ما که قلم و فکر کالای تزیینی شمرده می‌شوند. روزهایمان نه در پس جلدهای کتاب‌ها، مجله‌ها و روزنامه‌ها، و نه در خلوت‌ها و بازنگری‌های ما، و اخیرا نه در گعده‌ها و دوستی‌های ما، که بر تابلوهای لَوند صرافی‌ها راه‌نمایی می‌شوند. اما پیران ما آرام‌مان می‌کنند. آن‌ها می‌گویند وجدان جامعه هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند. ما می‌گوییم فکر و قلم کالایی اساسی هستند.

جلسه‌ی خوانش جُستارهای نمونه‌ی پروژه‌ی مریم میرزاخانی روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه ساعت ۴ الی ۶:۳۰ عصر در تهران برگزار می‌شود. در این جلسه تمامی جستارهای منتخب پروژه‌ی مریم میرزاخانی توسط نویسندگان آن خوانش می‌شود.

درباره‌ی پروژه‌ی مریم میرزاخانی

پروژه‌ی مریم میرزاخانی یکی از پروژه‌های ماکرو در بنیاد آکادمی آرنجینک است که بیش از یکسال از آغاز کار آن می‌گذرد. برای دانشتن بیشتر از این پروژه اینجا کلیک کنید.

تصویر بنر پروژه مریم میرزاخانی است.

آرنجینک – بنر پروژه مریم میرزاخانی

بنیاد آرنجینک

ما یک بنیاد مستقل هستیم که به ارائه ی راه حل هایی برای توسعه فردی و موفقیت، پیشرفت شغلی و بهتر شدن کسب و کارها، و خلاقیتِ بیشتر و نوآوری علاقه مندیم. ما آنچه در مدیریت منابع انسانی می گذرد را دوست داریم و سال ها آن ها را انجام داده ایم. ما فکر می کنیم منابع انسانی بزرگترین سرمایه های یک تیم یا مجموعه هستند و بهتر است به چیزی فراتر از HR برسیم. ما در آرنجینک از تعریف چالش های جدید برای خودمان لذت می بریم، شیفته ی دیالوگ هستیم و آموخته ایم شکیبا باشیم. برای ما کار تمیز که به جزییات آن ساعت ها فکر کرده ایم اهمیت فراوانی دارد و جنون کیفیت داریم.

کارگاه ها و نشست ها

تولید محتوای دانش افزایی

پروژه های ترویجی

رویدادهای درون سازمانی

همکاری‌های سازمانی

مشاوره HR

کارگاه ها و نشست های آرنجینک برند خوش نامی در آموزش هستند. ما به تولید محتوای با ارزش وب فارسی که مسیر موفقیت و توسعه را بِه تَر و شفاف تر برایمان ترسیم کند بسیار توجه می کنیم. پروژه های آرنجینک آینده پژوهی می کنند و در جستجوی دانایی اند. ما کارگاه های آموزشی جذاب و مفیدی را برای سرمایه های انسانی شما در محل شرکت شما برگزار می کنیم. آرنجینک کنار شما می ایستد تا پروسه ی استخدام بهتری را طراحی و اجرا کنید، یک فرهنگ سازمانی را در تیم تان خلق کنید، چیدمان محل کارتان را بهینه سازی کنید، و یا پروژه ای را با کمترین اصطکاک از نقطه ی آغاز به نقطه ی پایان برسانید. برای مشورت در مورد جریان درست مدیریت و رهبریت یک HR خوب و کارآمد روی ما حساب کنید!

 

جلسه ی آشنایی با رویدادهای باکس تابستان

باکس تابستان

از توسعه ی فردی تا توسعه ی شغلی؛ این مسیری ست که سه کارگاه آموزشی باکس تابستان OrangeInk بر آن اساس طراحی شده اند. نهاد آموزشی و مشاور OrangeInk در فصل جدید فعالیت هایش شما را به چهاردهمین، پانزدهمین و شانزدهمین رویداد آموزشی خود دعوت می کند.

به همین منظور و با هدف آشنایی شما عزیزان با برنامه ی رویدادهای باکس تابستان، از شما دعوت می کنیم در جلسه ی آشنایی با این کارگاه های آموزشی که پنجشنبه ۱ تیر از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰ در آدرس مندرج در این صفحه برگزار می شود شرکت کنید.

اگر دوست دارید یک مسیر فراموش نشدنی توسعه ی فردی و شغلی را از موفقیت در زندگی شخصی و چالش های آن تا رسیدن به بهترین جایگاه حرفه ای خودتان سفر کنید، باکس تابستان برای شما گزینه ای ایده آل است. همسفرمان شوید تا در این تابستان با هم خاطره ای بسازیم پایدار و پایستار که خود سرآغاز مجموعه ای از پویاترین و پُربارترین خاطرات موفقیت های شخصی و شغلی شما باشد 🙂

ثبت نام

نشست کتاب بازی ۲

ما در کتابخانه ی نارنجی بعد از تجربه ی واکمن (۱)، در آستانه ی بهار ۹۶ تصمیم گرفتیم دوستداران کتاب و کتابخوانی را دور هم جمع کنیم و با هم و در کنار هم کتابخوانی کنیم.

#کتابخوانی

#خوانش_کتاب

#با_هم_خوانی

کتابِ <<خانه ای با شیروانی قرمز>> که گفت گویی جذاب و دوست داشتنی با عباس کیارستمی و آیدین آغداشلو است را برگزیدیم. گفتگوی درج شده در این کتاب، آخرین گفتگویی است که زنده یاد کیارستمی پیش از پروازِ روح بزرگ ش انجام داده بود.

عزیزانی که مایل به شرکت در این نشست بودند می بایست کتابِ «خانه ای با شیروانی قرمز» را از قبل تهیه و یا در روز نشست از کافه سیم خریداری می کردند.

تهیه ی بلیط

ما بلیت حضور در این نشست را به دو صورت قرار دادیم:

  • رزرو یک صندلی در کافه: ۱۰،۰۰۰ تومان
  • رزرو یک صندلی در کافه + ۱: ۱۰،۰۰۰ تومان + حمایت از کمپین مثبت یک

 

شرکت کنندگان با تهیه ی هر یک از بلیط های فوق علاوه بر ثبت نام حضور در نشست، به میزان ۱۰ هزار تومان امکان استفاده از منوی کافه را داشتند.


کمپین مثبت یک | EveryOne Matters

everyone_matters#

شاید خیلی وقتا دلمون میخواسته که کارای مفیدتری انجام بدیم، شاید خیلی وقتا یادمون میره که میتونیم کارای مفیدتری انجام بدیم، شاید هم یادمون بوده هم دلمون میخواسته که کارای مفیدی انجام بدیم اما فرصتشو پیدا نمی کردیم. چرا که اونقد درگیر روزمرگی ها میشیم که دیگه خیلی چیزا از یادمون میره یا فرصتشو پیدا نمیکنیم یا حوصلشو نداریم.

کمپین +۱ یک ایده برای رها شدن از این روزمرگی و ارزش دادن به تک تک لحظاتمونه. هدف ما از کمپین +۱ اینه که در کنار غذاهایی که می خوریم و نوشیدنی هایی که مینوشیم یک فرصت ایجاد کنیم، یک فرصت برای بهتر کردن، یک فرصت برای دیدن چیزهایی که دیده نمیشن، یک فرصت برای یادآوری مجدد کارهایی که می تونیم بکنیم. یک فرصت به کوچکی یک هزار تومان ولی به بزرگی یکایک شما عزیزانی که برای یک مسئله اجتماعی اهمیت قائلید. این یک ها با جمع شدن می توانند جریان سازنده ایجاد کنند، این یک ها با جمع شدن می توانند کارهایی را بکنند که جداگانه نمی توانند.

هر یک از این «یک» ها ارزش دارد و هر یک از شما می توانید با یک هزار تومان یک حرکت ایجاد کنید.

کمپین مثبت یک توسط کافه سیم مدیریت شد.


حامی رویداد

نشست کتاب بازی ۱

کتابخانه ی نارنجی به جاهای خیلی خوبی رسیده است. دوست داریم همدیگر را ببینیم و با هم درباره ی کتابخانه، مسیری که تا کنون آمده ایم و مسیر پیش رو گپ بزنیم. از کتاب ها، مجلات، روزنامه ها و کتاب های صوتی بگوییم. از جدیدترین کتاب هایی که خوانده ایم. از عادات مطالعه ی مان. روز بیست و هفتم همچنین اختتامیه ی واکمن ۱ نیز هست. این تجربه ی تازه را نیز با هم بازنگری کنیم. و در مورد آینده بیشتر و بیشتر بگوییم و بشنویم. می خواهیم کتاب بازی کنیم. در هفته ی کتابخوانی.

روز پنجشنبه | ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۵ | ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر

کافه کتاب نشر آمه + ۱۰% تخفیف خرید کتاب های نشر آمه برای شرکت کنندگان این دورهمی

+ %۲۰ تخفیف طرح پاییزه ی کتاب در این فروشگاه کتاب

ظرفیت نشست مان محدود است؛ پس لطفا در صورتی که از آمدن مان مطمئنیم ثبت نام کنیم. در کافه کتاب آمه هر کس هر نوشیدنی ای که میل دارد انتخاب می کند و هزینه ی پذیرایی هر فرد بر عهده ی خودش است.

اگر دوست دارید دوستان تان را نیز همراه تان بیاورید، قدم شان روی چشم. اما ازشان خواهش کنید خودشان ثبت نام کنند تا از ظرفیت نشست بالاتر نرویم.

نشست ایده بازی ۳

در نشست ایده بازی ۳، به مرور و دیالوگ درباره ی ۱۲ کتاب کمپین #در_این_تابستان_هر_هفته_یک_کتاب_بخوانیم می پردازیم. ضرورت وجود چنین پویش هایی را در زمان اکنون در کشورمان بررسی می کنیم و از عادات مطالعه ی یکدیگر با خبر می شویم.

  • کتابخانه ی نارنجی دقیقا چیست؟موفقیت کمپین #در_این_تابستان_هر_هفته_یک_کتاب_بخوانیم و بازتاب های مثبت بیرونی که از آن داشتیم ما را به فکر آن انداخت که این پویش را همیشگی کنیم. کتابخانه ی نارنجی پروژه ای ست که در نشست ایده بازی ۳ از آن رونمایی می کنیم. قرار است پلتفرم ثابت و جداگانه ای داشته باشیم برای ترویج مطالعه، معرفی کتاب، اشتراک نظرات به صورت کاملا تعاملی، اشتراک تجربیات و عادات مطالعه، اشتراک اخبار نشر و تخفیف ها، دورهمی های کتابی و کلی اتفاق ابتکارانه ی دیگر پیرامون این پدیده های دوست داشتنی.
  • آیا باید کتاب های کمپین #در_این_تابستان_هر_هفته_یک_کتاب_بخوانیم را خوانده باشم تا در نشست ایده بازی ۳ شرکت کنم؟خیر. در نشست ایده بازی ۳، به مرور و دیالوگ درباره ی این ۱۲ کتاب می پردازیم. ضرورت وجود چنین پویش هایی را در زمان اکنون در کشورمان بررسی می کنیم و از عادات مطالعه ی یکدیگر با خبر می شویم. پس لازم نیست حتما آن کتاب ها را خوانده باشید. با آن ها که خوانده اند گپ می زنیم و نظرشان را جویا می شویم. شما هم از عادات مطالعه ی خودتان می گویید و آن ها را با دیگران به اشتراک می گذارید. می خواهیم درباره ی مطالعه و کتاب ها، مجلات و روزنامه ها دیالوگ کنیم و لذت ببریم. شرکت برای همه آزاد است.
  • آیا می توانم دوستم را هم همراه خودم به نشست بیاورم؟چراکه نه! ظرفیت رویداد مشخص است. پس خودتان و دوست تان هر کدام یک بلیط جداگانه که در واقع خرید یک کتاب از لیست است خریداری کنید. قدم هر دوی تان به روی چشم. ما هم کتاب انتخابی تان را که دوست دارید در کتابخانه تان باشد برایتان خریداری می کنیم و روز نشست تقدیم تان می کنیم. ما از شما خواهش می کنیم این رویداد را در صفحات اجتماعی خود با دوستان تان به اشتراک بگذارید.
  • قیمت بلیط ها، قیمت کتاب هاست؛ پس برگزاری همچین نشستی چه توجیه مالی برای OrangeInk دارد؟بله، قیمت بلیط ها، قیمت کتاب هاست. پذیرایی را هم به انتخاب شرکت کنندگان از منوی کافه کتاب فراموشی گذاشته ایم و پرداخت هزینه ی پذیرایی هم بر عهده ی هر شرکت کننده ی عزیز است. اما این که برگزاری همچین نشستی چه توجیه مالی برای OrangeInk دارد، باید بگوییم یکی از چشم اندازهای OrangeInk «ترویج علم و آگاهی عمومی در زمینه های مدیریت شخصی، رهبریت شخصی، تیم وُرک، دیالوگ و گسترش خلاقیت برای هم میهنان عزیزمان است». ما اعتقاد داریم جامعه ای که می خواند جامعه ای پویا و خلاق است. ما ایمان داریم جامعه ای که درست می خواند و برای مطالعه ی خودش وقت می گذارد، جامعه ای آگاه و با تفکر انتقادی است. پس برای رسیدن به این چشم انداز، برگزاری کمپین ها، نشست ها و کارگاه هایی آموزشی بدون درآمد مالی و در زمان های درست را در کنار دیگر فعالیت ها و رویدادها برای خود تعریف کرده ایم.

نشست ایده بازی ۲

در آستانه ی بهار ۹۵، یک نشست ایده بازی دیگر را تجربه کردیم. دور هم جمع شدیم و بعد از تجربه ی نشست ایده بازی ۱ موارد زیر را با هم مرور کردیم:

راه های مختلف نگریستن خلاقانه به یک مساله و آنالیز آن

ایده پردازی

تمرین سرعت بالا در ایده پردازی

تیم وُرک و ایده بازی

تکنیک های اندیشیدن با دست، نوت برداری پویا و ساختن مدل

مفهوم و روش بازنگری (Reflection) حرفه ای

روش تفکر Folder-Based

چگونگی ساخت Planner های درجه یک و اعمال اثر ضربه گلف بر آن ها

و در آخر هم با تماشای یک کلیپ Leadership شخصی به سال ۹۴ خسته نباشید گفتیم و به استقبال بهار ۹۵ رفتیم.

 

نشست ایده بازی ۱

در هفته ی سوم از برگزاری رویدادهایمان در سال ۹۴ تصمیم گرفتیم استراحتی به کارگاه های آموزشی مان بدهیم. دور هم جمع شدیم و <<ایده بازی>> کردیم.

می دانید دقیقاً در نشست ایده بازی چه اتفاقی افتاد؟

در نشست ایده بازی که اولینش را در ۲۳ بهمن ماه ۹۴ تجربه کردیم، ما با مخاطبینمان:

  • دورخوانی کتاب کردیم.
  • فیلم و کلیپ تماشا کردیم.
  • ایده پردازی و ایده بازی کردیم.
  • تکنیک های Leadership شخصی را یاد گرفتیم و ابعاد پیدا کردیم.